Akreditasyon Başvurusu

2020-2021 DÖNEMİ AKREDİTASYON BAŞVURULARI

Akreditasyon Başvurusu

2020-2021 değerlendirme döneminde S.T.A.R. tarafından akreditasyon değerlendirmesi yapılması istenen aşağıda listelenmiş programlar 31 Ocak 2020 tarihine kadar, S.T.A.R.’ a başvuru yapmak zorundadır.

  • S.T.A.R. değerlendirmesine ilk kez başvuracak lisans programları.

Akreditasyon Başvurusu Yapabilecek Programlar ve Kurumları

YÖK tarafından tanınan yükseköğretim kurumlarındaki işletme ve yönetim bilimleri ve benzeri adlı (1) lisans programları için akreditasyon amacıyla değerlendirme başvurusu yapılabilir.

İlk kez başvuru yapacak bir programın, başvuru tarihinden önce mezun vermiş olması gereklidir.

Akreditasyon Başvuru Sürecindeki Önemli Tarihler

  • 31 Ocak 2020: Yükseköğretim kurumlarının 2020 yılında akreditasyon başvurusu yapmak istediği programları S.T.A.R.’a bildirmesi için son tarih. Dikkat: Lisans programlarıyla ilgili başvuruların lisans programı başvuru formu, doldurularak S.T.A.R Ofisine yapılması gerekmektedir. Postada olabilecek gecikmeleri dikkate alarak başvuruların elektronik bir kopyasının bu tarihe kadar sekreter@star.org.tr adresine de gönderilmesi önerilir.

Akreditasyon Bedelleri ve Ödeme Takvimi

2020-2021 dönemi akreditasyon bedelleri ve ödeme takvimi için tıklayınız >>>>>

Akreditasyon Değerlendirmelerinde Kullanılacak S.T.A.R Ölçütleri

Not İYBAK, gerekli gördüğü durumlarda başvuruyu kabul etmeden önce program ile ilgili ek bilgi ve belge isteyebilir.

 

(1) Benzer öğretim programları, normal öğretim programıyla aynı alanda ve benzer programı uygulayan programlar (örnekler ikinci öğretim programları, aynı alanda fakat başka bir dilde uygulanan işletme ve yönetim bilimleri programları, aynı alanda fakat başka bir kurumla birlikte uygulanan ortak işletme ve yönetim bilimleri programları)