İç Kalite Güvencesi Sistemine Öğrenci Katılımı Konulu Toplantı Düzenlendi

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından düzenlenen “İç Kalite Güvencesi Sistemine Öğrenci Katılımı” konulu toplantı 23 Eylül 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Yükseköğretim kurumlarının kalite komisyonu temsilcileri ile kalite topluluğu başkanlarının, akademik danışmanlarının ve topluluk üyesi öğrencilerin davet edildiği toplantıda 532 katılımcı yer aldı. YÖKAK Üyesi ve Öğrenci Komisyonu Başkanı Mehmet Bora ile Komisyon Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ’ın bir sunum gerçekleştirdikleri etkinlikte, YÖKAK ve faaliyet alanları, iç kalite güvencesi sistemine öğrenci katılımının önemi ve katılım yolları ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca iç kalite güvencesi sisteminin oluşturulması ve güçlendirilmesinde yükseköğretim kurumundan, kurumun kalite komisyonundan, kalite topluluklarının başkanları, akademik danışmanları ve üye öğrencilerden beklentiler hakkında da açıklamalar yapıldı.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda düzenlenen toplantı, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Previous Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı

Yorum Yazın

Bültene abone ol

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri ve ilişkili Bölümlerde yürütülmekte olan işletme ve yönetim bilimleri alanı ile ilgili Lisans Programlarının değerlendirme akreditasyonunun yapılması ve yeni programların geliştirilmesi konularında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

STAR - Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Rating Derneği © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.